Japon Kripto Borsası Binance, Ülkedeki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Japon Kripto Borsası Binance, Ülkedeki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı

geek
Japon Kripto Borsası Binance, Ülkedeki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı

Japonya’da kötü hava koşullarının yarattığı yıkım nedeniyle, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, işlem hacmi ile Twitter’da selden etkilenen insanlara yardım etmek için para toplamak üzere bir kampanya başlattı.

Kripto-Hayırseverlik

Geçtiğimiz hafta sonu Japonya’da gerçekleşen yağmurlar nedeniyle yaşanan sel felaketi  bir çok kişinin ölümüne ve bir çok kişinin de evsiz kalmasına neden oldu. Bu, binalara, sosyal altyapılara, işletmelere, evlere ve çok daha fazlasına zarar verdi. Binlerce Japon etkilendi ve birçoğu evlerini ve sahip oldukları her şeyi kaybetti.

Bir Twitter gönderisinde Binance CEO Changpeng Zhao, Binance’ın felaketten etkilenen Japon vatandaşlarına yardım etmek için BNB, BTC ve JPY para biriminde 1 Milyon dolarlık bağışta bulunmaya karar verdiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, şirket lideri de diğer şirketlerin de bu hayırsever kampanyaya katılmasını istedi. Bu gönderiyi takiben, Şirket CEO’su kripto ortaklarının yardımıyla yardım toplamak için bir hayır kampanyası başlattı.

BBC’ye göre, yoğun yağış Japonya’nın en batı kısımlarında sellere ve toprak kaymalarına neden oldu. Yerel raporlar 110’dan fazla kişinin ölümünü, 45’in üzerinde kişinin kayıp olduğunu ortaya çıkardı. Japonya hükümeti, evlerini boşaltmak için 1,5 milyondan fazla vatandaşa ev teklifinde bulundu. Felaket, Japonya’nın batısındaki milyonlarca insana zarar veriyor ve Changpeng, ihtiyacı olan insanlara yardım etmek için toplumu harekete geçirebileceğini düşünerek yardım kampanyasını başlattı. Ayrıca,  yapılan alım satım işlemlerinin muaf sayılan Ticaret sırasında ücretlerin muafiyetinde tazmin edilecek Binance hesaplarından gelen tüm bağışları dikkate alacağını belirtti.

Binance ETH Adresini Duyurdu

Şirket derhal toplum katkısı ve diğer bağışlar için bir Ethereum adresi hazırladı.  Chanpeng, bu kampanya için tüm sürecin doğrudan doğruya yararlandırılması koşullarını sağlaması için sistem geliştirdiklerini de açıkladı.

Japonya, deprem, sel ve tsunami gibi sert doğal felaketleri ile biliniyor, ancak Japon yetkililer, yaşanan sel felaketinin son  yirmi yıl içinde en kötü doğal felaket olduğunun altını çiziyorlar. Binance, sosyal nedenlere büyük bir bağlılık göstermiş ve bir kez daha yardım girişimleri için bir araç olarak kripto para biriminin gücünden yararlanmanın gerektiğinin altını çizmiştir. Felaket yüzünden Japon halkına destek olmak isteyen herkes belirtilen adrese ETH veya herhangi bir ERC20 coini gönderebilir.

Bağış Yapmak İsterseniz

Bağış yapmak isterseniz, lütfen aşağıdaki adımları izleyin:

ETH adresi :  0xA73d9021f67931563fDfe3E8f66261086319a1FC

Bağışınızı yaptıktan sonra donations@binance.com adresine e-posta gönderin.

  • İsminizde belirtilmek isterseniz isminiz,
  • Bağış tutarınız.
  • Bağışınızı göndereceğiniz adres.
  • Bağış zaten gönderilmişse işlem kimliği.

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

12 Temmuz 2018, 23:39

En İyi 18 Lucid Dream Filmi

İzmirli Bengisu Avcı, Manş Denizi’ni En Kısa Sürede Geçen Türk Kadın Sporcusu Oldu Ege Üniversitesi Antrenörlük Eğitimi Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Bengisu Avcı, 11 saat 29 dakikada Manş Denizi’ni bir baştan bir başa yüzmeyi başardı. İzmir’in denizi kız, kızı deniz Sokakları hem kız hem deniz kokar…Diyen Cahit Külebi ne kadar...

Devamını Görüntüle