En Taze

Sırrı Çözülemeyen Bermuda Şeytan Üçgeni

geek
Sırrı Çözülemeyen Bermuda Şeytan Üçgeni

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı Nedir?

Bermuda şeytan üçgeni olarak adlandırılan yerde eski dönemlerde ve günümüzde de birçok esrarengiz olay yaşanmaktadır. Haritada üç noktanın birleşimi sonucu ortaya çıkan garip ve tehlikeli bölge olarak nitelendirilen yer Bermuda şeytan üçgeni olarak adlandırılmıştır. Bu adlandırmanın sebebi ise, şeytani olaylar, kaybolma olayları hatta zaman zaman çığlık seslerinin yükseldiği kaydedilen bir bölge olmasıdır. Birçok yerde şeytani bölge ya da şeytan bölgesi diye de bilinir. Uzun dönem lanetli bölge olarak bilenen bölgede bugüne kadar sayısızca olay yaşanmıştır. Halen gemi uçak gibi araçlar kaybolmaktadır ve kaybolanların sayısı ise bilinmemektedir. Eski dönemlerden bu yana birçok uçak ya da gemi kaybolmasına rağmen tarih boyunca adını söz ettiren bir tek olay bulunmaktadır. O da Bermuda şeytan üçgeni ismi ile bilinen yerden Flight 19 uçaklarının geçmesi ve kaybolmasıydı. Bu kadar fazlaca bahsedilmesi tarihten günümüze kadar sadece bu ismin anılmasının sebebi ise, Flight 19 Amerikan donanmasına ait bombardıman uçakları olmasıdır. İkinci dünya savaşında harekete geçen ve operasyon bölgesine giden 5 uçak, 5 Aralık 1945 tarihinde donanma üssünden ayrılmış ve bir süre sonra kuleye başarılı bir uçuş olacağını anlık bilgi olarak geçmekteydiler. Fakat lanetli bölge diye bilinen bu üçgen konumundaki gizemli yere gelince aniden 5 uçakta kayıplara  karışmış ve haber alınamamıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni İle İlgili Teoriler

Birçok bilim adamı ya da bu bölgenin sırrını çözmeye ömrünü adamış araştırmacı kişiler tarafından bu bölge ile alakalı birçok teori ortaya konulmuştur. Bu teorilerden en yaygın ve en yüksek ihtimalli olan bölgenin en derin katmanında elektromanyetik bir mıknatıs olduğudur. Böylece bu teoriye göre kapsama alanından geçen uçak, gemi ya da jet benzeri araçları kapsama alanına girildiği için içine doğru çekerek uçmalarını engellemektedir. Kapsama alanına giren araçların uçmalarını engellediği için oluşan derinliğin içerisine çakılmasını sağlamıştır. Birçok kişi ise olaylardan sonra bölgeye gitmiş ve araştırma yapmıştır. Bu teori bu tarz olayların yaşanmasının ihtimali olabilecek bir teoridir. Fakat Bermuda Şeytan Üçgeninden gelen sesler ise hala açıklanamamıştır.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Yazıya 1 yorum yapılmış. Sen de fikrini paylaş!

Fadime könüş 8 Temmuz 2018

Çok güzel bi açıklama çok beğendim araştırmlarıma ve bilgi edinememe çok yardımcı oldu. 👍

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Temmuz 2018, 19:43

İtalya Futbolunda Bir Başka Dev Transfer Mi Var?

İlluminati Aileleri kimlerdir? Günümüzde İlluminati terimini duyduğumuzda Beyoncé, Jay Z, Kim Kardashian ve Kanye West gibi isimler akla geliyor. Birçok komplo teorisyeni, dünyadaki gücü, gölgelerde görünmeyen sessizce kontrol eden bir grubun parçası olduklarına inanıyor. Temel olarak, muazzam miktarda güç, etki ve paraya sahip olan herkes, bir noktada İlluminati üyesi olmakla...

Devamını Görüntüle