En Taze

Bedelli Askerlik’te Yeni Detay

boom
Bedelli Askerlik’te Yeni Detay

Bedelli Askerlik’te Son Dakika Açıklaması

AK Parti hükümetinin bedelli askerlik açıklamasının ardından akıllara takılan Ağustos celbi ile askere gidecekler yararlanabilecek mi? Sorularının cevabı bugün yapılan açıklamayla giderildi. Ak Parti Grup Başkan vekili Mehmet Muş, belgelerini alan ancak kışladan içeri girmemiş olanlar da bedelli askerlikten faydalanabileceği müjdesini verdi. Bedelli askerlik yeni detay olarak karşımıza çıkan açıklamada  kapsam genişledi.

Başkan vekili Muş; aynı zamanda 28 gün olarak belirlenen bedelli askerlik eğitiminin kalkmasının da mümkün olmadığının altını çizdi.

 Kışla’ya teslim olmayan bedelli askerlikten yararlanabilecek

“Askerlik belgelerini alıp kışladan içeri girmeyenler”  cümlesiyle anlatılmak istenen askerlik başvurularını yapıp belgelerini alan fakat kışlasına birliğine teslim olmamış olanları da belli askerlik kapsamına dahil ediyor.

Başkan vekili Mehmet Muş aynı zamanda öğrencileri de düşündüklerini ve Milli Savunma Bakanlığı’nın onların mağdur olmayacağı bir planlama yürüttüğü bilgisini de verdi.

Yurtdışı Bedelli Askerlik Müracaatlarına Uzaktan Eğitim

Ak Parti Başkan vekili Mehmet Muş, yurtdışından müracat eden vatandaşların da yüreklerine su serpti. 28 günlük eğitimi Uzaktan Eğitim ile tamamlayabileceklerini söyleyen Muş; Bedelli Askerlik’te tüm ayrıntıların detaylı bir şekilde planlandığını ve bu anlamda herkes için Bedelli Askerlik konusunda içlerinin rahat olmasını istedi.

Bedelli Askerlik Uzaktan Eğitim Nasıl Olacak?

Öğrenciler gibi yurtdışında yaşayıp askerlik hizmetlerini yerine getirmek ve izin sorunu yaşayacak olan vatandaşlar için “Uzaktan Eğitim “ sistemi uygulanacak.  Planlama aşamasında olan Bedelli askerlik yeni detay,  “Uzaktan Eğitim”  Üniversitelerin Açık öğretimleri gibi tasarlanıyor.  Bu durumda yurtdışında yaşayan vatandaşlar internet üzerinden askerlik eğitimlerini alacaklar.

Uzmanlar uyarıyor: “ 3 ay bir süreniz var gayrımenkul satışı ya da kredi çekmek sizi zorlayabilir”

Sosyal Güvenlik Uzmanları, Bedelli Askerlik konusunda başvuru süresinin 3 ay gibi bir zamanı kapsadığının altını çizerek, hemen başvurma için elinizdeki gayrımenkulu değerinin altına satış yapmanız ya da şimdiden kredi çekmek konusunda uyarıyorlar.  Bedelli Askerlik için müracaat süresinin 3 ay gibi bir zaman diliminde yapılacak olması, kredileri iyi araştırmanız ve karar vermenizi sağlayacak, elinizdeki malınızı değerinin altında satmanızı önleyecektir. Bu anlamda Ağustos ayında askere gidecek olanları da kapsayan Bedelli Askerlik için panik yapmadan ilermenin en iyisi olduğunun altını çiziyorlar.

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

17 Temmuz 2018, 15:38

İnsanoğlu için adeta bir devrim niteliğinde olan Ay'a yolculuk uzun süredir tekrar planlanıyor olsa da neden hayata geçirilemedi?

Teknoloji
Neden Yıllardır Ay’a Yolculuk Yapılmıyor?

Artık O Paraları Geri Alabilirsiniz Bankaların mevduat sahiplerinden tahsil ettikleri hesap işletim ücreti yasal dayanağı ortadan kalktı. Ticaret Bakanlığı’nın ortadan kalktığı açıklamasıyla tüketicilerin bankalarına başvurmaları gerektiği sonuç alamazlarsa tüketici hakem heyetine gidilmesi gerektiğinin altını çizdi. Hesap İşletim Ücreti geriye dönük olarak 10 yıl öncesine kadar tahsil edilebilecek. Belirlenen geri alınabilecek...

Devamını Görüntüle