Amerika‘da Bitcoin ülkesi kuruluyor - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Amerika‘da Bitcoin ülkesi kuruluyor

geek
Amerika‘da Bitcoin ülkesi kuruluyor

Amerika‘da Bitcoin ülkesi kuruluyor

Bitcoin’in çıkışıyla birlikte Amerika’da bitcoin ülkesi kuruluyor son günlerde ülkelerin Bitcoin’e gerek sanal olmasından gerekse vergilendirilememesinden dolayı verdiği tepkiler de oldukça fazlaydı. Bitcoin en çok  Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmasına rağmen hala yasal sayılmamasından dolayı yaşanan sıkıntılar sonrası gündeme Nevada’nın Elko eyaleti’nde 3000 dönümlük bir araziye “Bitcoin Birleşik Devletleri”  kurulacağı haberi bomba gibi düştü. Önerilen bölgede başkent olarak belirlenen Bitcointopia yönetim merkezi olarak kullanılacak. Bitcoin de bildiğiniz üzere resmi para birimi olarak kabul edilecek.

Bitcointopia ve Bitcoin Belediyesi

Bitcointopia, blockchain teknolojisi ve kripto paranın etrafında fütüristik bir şehir yaratma vizyonuna dayanıyor. Bitcointopia, resmi para birimi olarak bitcoin kullanacak ve vatandaşlar faturaları ve tüm yerel ticaret için dijital para birimini kullanabilecekler. Kentin kurulmasının ardından, Elko Bölgesi, Nevada’da Bitcoin, Inc. ile satın alındı ​​ve şimdi 3.000 dönümlük arazinin bir kısmı, dönüm başına 0.5 BTC’lik bir fiyatla satıldı.

Rockwell, gelecekten umutlu

Bitcointopia’nın kurucusu Morgan Rockwell, çocukluğunun çoğunu San Diego’da geçirdi ve Disneyland’ı ziyaret edecekti. Bitcointopia’nın, Walt Disney’in teknoloji odaklı, fütüristik bir şehir yaratma açısından EPCOT inşa etme vizyonundan biraz esinlendiğini söyledi. Rockwell, mevcut hükümet ve finans sistemlerini sıkıntıya sokan sorunların çoğuna çözüm getirecek şekilde teknolojinin çare olduğunu söylüyor. Böylelikle kent, yenilikçilerle ortaklıklar kuracağını müjdeleyen Rockwell şunları söyledi:

“Ürünlerini Amazon, Google ve Tesla gibi Bitcointopia’da sergilemek isteyen teknoloji şirketleri ile ortaklıklar kurmaya çalışacağız. Onlar, yeni topraklar açabilirler ve araştırma ve geliştirme projelerini, nasıl yapılacağını anlatan işletmeler kurarak çalışmalarını sürdürebilecekler..Yeni oluşum için çok çaba harcıyoruz, bize katılacaklarını umuyoruz ”dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Bitcoin ülkesine izin verecek mi?

Projenin vizyonu, ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan ayrılma potansiyelini de içerecek şekilde Bitcointopia şehrinin ötesine geçiyor.

Rockwell,  “Bitcointopia, 1495 tarihli Vatandaşlık Yasası’nın yasal standardı, 1648’de Westphalia Anlaşması, 1934’te Montevideo Sözleşmesi, 1966’daki Outerspace Antlaşması, Uluslararası Hukuk, ABD’nin yasal standardı altında oluşturmayı teklif ettiğimiz yeni milletin başkenti olacak. Anayasanın 5’inci maddesine ve 2011’in Inter-Micronational Treaty Organisation’a atıfta bulunuyoruz. ” deniliyor.

Yapılan açıklamada Rockwell, şu anda ana odak noktasının ABD’de gözlenebilecek olandan daha iyi çalışan bir topluluk yaratmak olduğunu açıkça ortaya koydu. Sadece teknolojiye değil, sürdürülebilirliğin ve yönetimin şeffaflığına vurgu yapılıyor. Rockwell, “Bitcoin’in bu eski gangsterler yerine hükümete dönüştüğü bir toplumu bir araya getirmek istedim” dedi.

Bitcointopia’da Neler Yapılması Planlanıyor?

Eyaletin imar durumunda  bulunan arazi kayıtları Elko İlçesi’ndeki 10 dönümlük arazinin Bitcointopia, Inc. unvanı altında kayıtlı olduğunu gösteriyor. Ancak Rockwell, 170 dönümlük arazi üzerinde kayıtlı olduğunu iddia ediyor. Diğer arazilerin farklı bir ad altında kaydedilmiş olması mümkün olabilir. Bitcointopia ile amaç, 10.000 dönüm arazi elde etmek, yeniden inşa etmek ve satmaktır. Elko’da satılık çok fazla araziyi bulmak çok zor olabilir.

Bu arada, kripto para birimi Bitcoin şehri yavaş yavaş bir gerçekliğe dönüşüyor ve ilerlemesi bir dereceye kadar görülebilir. Rockwell, “Bunu çok bölmeli, adım adım inşa ediyoruz. Şu anda, fonu cebimden ve  arazi satış gelirlerinden ve başkalarından gelen yatırımlardan sağlıyorum” diyor.

Özerk Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin’in serbestçe faaliyet göstermesi için yasal ve siyasi sorunlar olsa da, Rockwell, vizyonunun gerçeğe dönüşeceğine inanıyor. Bu arada belirtmek gerekir ki Rockwell Amerika Birleşik Devleti hükümeti tarafından bitcoin ile esrar satışından dolayı suçlanmıştı.

Reklam Kampanyaları Yürütülüyor

Proje, yeni insanlara cazip gelmek için reklam kampanyaları da yapıyor. Reklam kampanyalarında , “Nevada Gölü’nün en iyi göllerinden birini ziyaret edebilir, panoramik manzarayı seyrederken tekneyle balık tutabileceğiniz, tesise arabayla sadece bir saat 10 dakika mesafede olabilirsiniz. Güneş, Spring Creek’teki Thomas Canyon Kamp Alanı’ndaki zirvesinde iken rüzgârın serin esintisini hissedin. Yürüyüş, heyecan verici parkurları takip edin ve geceyi yıldızlar altında geçirin!”deniliyor.

Bitcointopia ayrıca otel, daire, mağaza ve daha fazlasını inşa etmek için arazi sunarak işletmeleri hedef alıyor. Parklar, hastaneler, okullar ve diğer kamusal alanlar inşa etmek için bağış kabul ediyor. Yatırımcılara sundukları bir avantaj da arsa satın alırken, Bitcointopia arazi vergisini beş yıl boyunca ödeyeceğini belirtiyor.  0.5 BTC, 1 BTC için 2 dönüm arazi ve 1.5 BTC için 3 dönüm arazi alabilirsiniz. Eğer  ticari işletme için yatırım yapmak istiyorsanız 10 dönüm için 5 BTC ödemeniz gerekecek …

Ne dersiniz, Bitcointopia Amerika Birleşik Devletleri içinde mikro ülke olarak hayata geçebilir mi?

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

06 Ağustos 2018, 23:15

Kanlı Ay tutulmasından sonra heyecanla beklenen parçalı Güneş tutulması 11 Ağustos'ta!

boom
Parçalı Güneş Tutulması Heyecanla Bekleniyor!

Binance, Japonya’daki Sel Kurbanlarına 1 Milyon Dolar Bağışladı Japonya’da kötü hava koşullarının yarattığı yıkım nedeniyle, dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, işlem hacmi ile Twitter’da selden etkilenen insanlara yardım etmek için para toplamak üzere bir kampanya başlattı. Kripto-Hayırseverlik Geçtiğimiz hafta sonu Japonya’da gerçekleşen yağmurlar nedeniyle yaşanan sel felaketi ...

Devamını Görüntüle