Amerika-Türkiye Arasındaki Rahip Gerilimini Dünya Nasıl Okuyor? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Amerika-Türkiye Arasındaki Rahip Gerilimini Dünya Nasıl Okuyor?

boom
Amerika-Türkiye Arasındaki Rahip Gerilimini Dünya Nasıl Okuyor?

Amerika’nın Skandal Yaptırım Kararına Dünyanın Bakışı

Amerika ile Türkiye arasında bir süredir devam eden rahip gerilimi dün ABD’nin Türk bakanlara yaptırım kararı uygulamasıyla dönülmez bir noktaya doğru gidiyor. Rahip gerilimi doları 5 TL’ye çıkardı.  Dünya basınının yakından izlediği “Amerika-Türkiye gerilimi 3.Dünya Savaşı’nın başlangıcı olabilir” yorumlarına bile neden oldu. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ve Adalet Bakanımız Abdülhamit Gül’e Amerika’nın yaptırım uygulama kararı uluslararası basında geniş yer buldu.

Washington Post

Amerika’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Washington Post konuya geniş kapsamlı yer ayırdı. Haberi dünya ajanslarından, kendi muhabir ve kaynaklarından derleyerek hazırlayan Washington Post, “ABD, tutuklu rahip için yaptırım kararı aldı” başlığı ile okuyucularına duyurdu. Başkan Trump’ın Brunson’ı savunduğu ve Türk hükümetinin de bu durum karşısındaki tavrı aktarıldı.

New York Times

New York Times, konu hakkında detaylı bir habere yer verdi. Amerika ve Türkiye’den tepkilere geniş yer ayırdığı haberde, Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu’nun tepkilerine ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün tweetlerine yer verdi.

Fox News

Amerika Başkanı Trump’u destekleyen tavrıyla bilinen TV kanalı Fox News, “Trump Amerikalı rahip için Türk yetkililere yaptırım kararı aldı” başlığını kullandı.

Daily Express

İngiltere’nin yaklaşık 500.000 tirajı olan tabloid gazetesi Daily Express, iki ülke arasındaki gerilimi arttıracak bir başlığa imza atti. Tabloid gazete,  “Üçüncü Dünya Savaşı: Türkiye ABD’yi tehdit ediyor ve Trump’ın yaptırımlarını ‘Düşmanca’ olarak tanımlıyor” dedi. Gazete, bir süre önce Kuzey Kore ile ABD arasındaki gerilim içinde bu tarz bir başlık atmış ancak iki ülke ilişkileri tersine normal sürece dönüş yapmışlardı.

Süddeutsche Zeitung & Die Welt

Alman gazetesi Süddeutsche Zeitung yaşanan gelişmeyi, “Amerika ile Türkiye arasındaki gerilim tırmanışta” başlığıyla paylaştı. Almanya’nın sol gazetelerinden Die Welt de Amerika – Türkiye arasındaki rahip gerilimini kendine tarz uslubüyle aktardı.

Le Figaro

Fransa’nın çok okunan gazetelerinden Le Figaro, “Türkiye’de tutuklu bulunan ABD’li rahip için Washington iki Türk bakana yaptırım kararı aldı” başlığını attı.

Le Point

Fransa’nın yüksek tirajlı gazetelerinden biri olan Le Point, “Amerika’nın yaptırımlarıının ardından Türkiye Amerika’yı tehdit etti” başlığı ile okuyucularını bilgilendirdi.

Haaretz

İsrail’in çok okunan gazetelerinden Haaretz gelişmeyi, “ABD, Türk bakanlara, tutuklu ABD’li rahip için yaptırım uygulama kararı aldı” başlığıyla duyurdu

Başlıklar: , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

09 Temmuz 2018, 18:52

Yatırım yapılabilecek Yeni Kripto Paralar

SGK, Twitter Üzerinden Emeklilik Onayı Veriyor SGK, sosyal medyaya ağırlık verdi. Emeklilik başvurularında yaşanılan şikayetlerin sonuçlandırılması adına Resmi Twitter hesabından anında cevap vermeyi hedefleyen Sosyal Sigortalar Kurumu, ilk emeklilik başvuru onayını da verdi. SGK’nın emeklilik başvuru operasyonu için Twitter’dan düğmeye basıldı. Mesut Yılmaz isimli bir kişinin babasının emeklilik işlemlerinin 6...

Devamını Görüntüle