Akıllı Modaya Hazır Mısınız? - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Akıllı Modaya Hazır Mısınız?

Teknoloji
Akıllı Modaya Hazır Mısınız?

Akıllı Modaya Hazır Mısınız?

Bu günlerde, her şeyin “akıllı” olduğu görülüyor. Arabalarımız, mutfak araç gereçlerimiz, çamaşır makineleri, telefonlar, klimalar, doğalgazlar internete bağlanıyor. Ancak muhtemelen farkında olmadığınız şey, giyim ve aksesuarların da yakın bir sürede internete bağlanmaya başlayacak olmasıdır. Moda ve teknoloji, bir araya getirmeyebileceğiniz iki şey ama günümüzde el ele tutuşmaya başlıyorlar. Aslında, tasarımcı Rebecca Minkoff kısa bir süre önce çantalarının tamamının 2017 yazına göre “akıllı” olacağını duyurdu. 2018 Şubat ayında New York Moda Haftası’nda yeni tasarımcı Olya Petrova Jackson, dokunmatik ekranlı bir yüksek teknoloji ceketini görücüye çıkardı. Tasarımcı kadınlar gerçekten akıllı moda hayranı ve diğer kadınların almasını sağlamaya başladı bile. Gelecekte herşey internete bağlı. Şu anda satın alıp giyebileceğiniz 7 trendy moda aksesuarına bir bakalım.

  1. Telefonunuzu şarj eden bir Kate Spade çantası

Kate Spade tarafından tasarlanan çanta New York menşeili bir şirket olan Everpurse için üretildi.  iPhone’u hareket halindeyken şarj eden çanta yapan tasarımcı Kate Spade, çanta içinde  hiçbir şekilde kablolama yapılmadan tasarımı gerçekleştirdi.  Çanta,  aynı zamanda akıllı ve telefonunuzun şarjı bittiğinde devreye giriyor ve şarj ediyor.

  1. Cihazlarınızı gizlice şarj eden şık bir anahtarlık SmartKeychain

Rebecca Minkoff teknoloji ve modanın iyi tasarımcılarından biridir. Püskülleri olan bir anahtarlık gibi gözükse de,  aynı zamanda telefonunuzu % 40’a kadar şarj ediyor.

  1. Otomatik sensörlü çantanız için bir ışık SmartLight

Kadınların çantası her zaman kalabalıktır ve içinde aranan anahtarlara bir çırpıda ulaşılamaz. Mutlaka ışıklı bir ortamda bakmak gerekir. Bu ürün de kadınlar için devrim niteliğinde ne zaman çantanıza elinizi atsanız sensörlü ışık yanacak ve zaman kaybetmeden anahtarlarınıza ulaşacaksınız.

  1. Şeklini ölçen ve mükemmel uyumlu kot satın almanıza yardımcı olan akıllı iç çamaşırları

Saniyeler içinde şeklinizi ölçen yerleşik sensörleri olan iç çamaşırları, şortlar sayesinde bedeninize uygun kıyafet seçimi yapabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken iç çamaşırını giymek ve ardından akıllı telefonunuzdaki  uygulamanıza bağlanarak hangi marka kot pantolonunun size en uygun olduğunu görebileceksiniz.. Bu aslında bir devrim. Beğendiğiniz kot pantalonuna sığmadığınız zaman hayal kırıklığına uğramamak için bir sürü kot giyip çıkarmaya da  gerek kalmıyor.

  1. Kalp atış hızınızı izleyen akıllı bir sutyen

OMbra kadınlar için kadınlar tarafından yapılan akıllı bir sütyendir. Kalp atış hızınızı ve solunum yolunuzu izler ve sutyeninize takılan adımlarınızı izlemek için bir giyilebilir. Bu bilgilerin tümü, size daha iyi bir koşucu olmak için kişiselleştirilmiş koçluk veren uygulamaya gönderilir. Şirketin web sitesinde, sütyenler, egzersiz yaparken rahat bir uyum sağlamak için “patent bekleyen teknoloji” ile yapıldığını belirtiliyor.

  1. Formunuzu düzeltme yöntemini size bildirmek için titreşen akıllı yoga pantolonları

Nadi X, formunuzu almanızı sağlayan yoga pantolonudur. Formunuz doğru olmadığı zaman titreşerek sizi doğru pozisyona yönlendiriyor. Bu yoga pantalonları sayesinde bozulan formunuzda kontrol altına girmiş oluyor.

Başlıklar: , , , , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

15 Mayıs 2018, 21:22

Ayrımcılık teknoloji sektöründe de geçerli mi? Sanıyoruz ki kadın kodlayıcılar sayılarının azlığı ile bu sorunun yanıtını veriyor.

Kadın Kodlayıcılar

Teknolojik gelişmelerin arttığı günümüzde, kadın kodlayıcılar yani yazılım geliştiricilerinin sayısının azlığı dikkat çekiyor. 2013 araştırmasında yazılım geliştiricilerin sadece % 11,2'si kadındır. Kadın kodlayıcılar 2013 yılındaki bu araştırmanın ardından günümüzde oranlarını % 14.6’ya çıkartsa da bu sektöre kadın ilgisizliği açıkça gözler önüne seriliyor.

Devamını Görüntüle