Akıllı Çöp Kutusu Yok Artık Dedirtiyor! - Gecenin Fotoğrafı
En Taze

Akıllı Çöp Kutusu Yok Artık Dedirtiyor!

hahah
Akıllı Çöp Kutusu Yok Artık Dedirtiyor!

Xiaomi Akıllı Çöp Kutusu Üretti!

Teknoloji sayesinde olanlara daha ne kadar şaşırabiliriz? Akıllı evler, akıllı telefonlar, robotlar ve daha neler neler…Şimdi de sıra akıllı çöp kutusu üretmeye gelmiş! Özellikle temizlik bağımlıları için çok rağbet görecek bir ürün olacağa benzeyen Xiaomi akıllı çöp kutusu neler yapabiliyor bir bakalım! İlk bakışa ‘hadi canım, altı üstü bir çöp kutusu’ diyebilirsiniz ama temizlik tutkunluklarının gönlünü fazlasıyla fethedeceği kesin…Akıllı cihazlar kategorisine yeni eklenen akıllı çöp kutusu aslında telefon üreticisi olarak tanıdığımız Xiaomi markasının ve ismi Townew.

Akıllı Çöp Kutusu Neler Yapabiliyor?

Sosyal medyalarda sıklıkla kullanılan fonlama sayfalarında toplanan destekle ortaya çıkmayı başaran Townew akıllı çöp kutusu, tasarım olarak klasik bir çöp kutusu fakat aslında tıpkı bizler gibi bu çağa ayak uydurmuş gibi gözüküyor. Xiaomi markasının yenilikçi ürünü akıllı çöp kutusu Tawnew çöplerin ağzını kapatabiliyor hatta bununla sınırlı kalmayıp, çöp torbasını yenisiyle değiştiriyor.

Çöp değiştirmekten hoşlanmayan ve bazen sabahtan akşama çok ağır kokmaya başlayan çöplerin derdinden kurtaracak olan akıllı çöp kutusu sayesinde çöpleri muhafaza etmek daha temiz bir şekilde olabilecek. Sadece bu kadar değil! Yakınlık sensörü sayesinde çöp kutusuna elin yaklaşmasını algılayarak kapak otomatik olarak açılıyor. Kapağın bir başka özelliği de hava geçirmez olması ki bu sayede kötü kokunun dışarı çıkmasını önlüyor.

Akıllı çöp kutusunun boyutları 240 x 310 x 402 milimetre ve ağırlık 3.5 kg. Döviz kurlarının şu günlerdeki dalgalanmalarına bakılırsa kulağa pek ucuz gelmeyecek ama sözü edilen bir akıllı çöp kutusu olduğu için 30 Dolar’ın gayet makul bir fiyat olduğu söylenebilir. Tabii henüz ülkemizde bir satışı olmayacak bu ürünün yalnızca Çin’de satışa sunulacağı bekleniyor. Dünya geneline yayılıp yayılmayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yok. Destek toplanan fonda şu ana kadar 20 binden fazla kişinin desteklediği bu yeni ürün belirlenen hedefi şimdiden fazlasıyla aşmış durumda!

Akıllı telefonlarıyla da ilgi çeken Xiaomi, ülkemizde resmi bir satış mağazası olmayan bir marka. Ürünleri satışa sunuluyor ancak ülkemizde mağazası olmadığı için bir sorun yaşanması halinde yetkililere ulaşmak ve sorunların daha hızlı çözüme kavuşmasını engelliyor. Fakat yetkililer yakın zamanda Xiaomi Türkiye resmi mağazalarının da açılacağını belirtiyor. Hazırlıkları süren mağaza için kısa zaman için açılış haberini duyabiliriz!

 

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

02 Ağustos 2018, 16:03

Örümcek Ayaklı Elektrikli Arabalarla Doğanın Tadını Çıkarın

BlackBerry Evolve ve Evolve X Özellikleri Android işletim tabanına sahip olan yepyeni iki telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanan Blackberry sonunda bu telefonların duyurusunu da yaptı. Şüphesiz ki BlackBerry dendiğinde akla fiziksel QWERTY klavyesi geliyor ancak şimdi piyasaya sunulmak için hazırlanan bu iki yeni model tamamen ekran tasarımı sunacak. İşte yeni...

Devamını Görüntüle