En Taze

8 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Soygunu Yapıldı!

8 milyon dolar değerindeki kripto para soygunu gündeme bomba gibi düştü. İşte soygun hakkındaki tüm detaylar!

boom
8 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Soygunu Yapıldı!

8 Milyon Dolar Değerinde Kripto Para Soygunu Yapıldı!

Son dönemde kripto paralar iniş çıkışları ile yürek hoplatıyor olsa da hala pek çok yatırımcının dikkatini çekmeyi başarıyor. Özellikle uzun bir süredir yükseliş trendinde yer alamaması nedeni ile yatırımcıları hayli üzen ve aynı zamanda korkutan Bitcoin, son dönemde tekrar yükselişe geçerek yüzleri güldürmeyi başardı.

Ancak bu haber de kısa sürede eskidi ve ne yazık ki yatırımcıları tekrar üzecek bir gelişme yaşandı. Tam tamına 8 milyon dolarlık kripto para soygunu yapıldı ve bu bazı yatırımcılar için ciddi bir problem olabilir.

Üstelik bu durum ne yazık ki bir güvenlik açığı nedeni ile yaşandı. Henüz proje aşamasında olan KICKICO adlı kripto parada saptanan bir güvenlik açığı sonrasında yaklaşık olarak 70 milyon adet KICKICO çalındı.

Yatırımcılar tetikte

Söz konusu 70 milyon adet KICKICO’nun değeri ise 8 milyon dolar civarında. Bu büyük ses getiren kripto para soygunu sonrasında geliştirici takımı hızla açığı kapattı ve ele geçirilen 40 adresin kontrolünü sağladı. Bu şekilde başta 8 milyon dolar olan zararı 800 bin dolar seviyesine kadar düşürmeyi başaran ekip hala kalan miktar için de çalışmalarını sürdürüyor.

Bitcoin’in yükselişe başlamasının hemen ardından meydana gelen bu kripto soygunu, 2017 yılından bu yana yapılan en büyük yedinci para soygunu olarak tarihe geçmeyi başardı. Tarihteki en büyük kripto para soygunu ise hala 2017 yılında Bithumb’ın hacklenmesi ile gerçekleşmiş olan 1,2 milyar dolarlık soygun olarak yerini korumaya devam ediyor.

İnternet ve teknolojinin bu denli gelişmesi sonucunda popüler hale gelen kripto paralar için siber tehlikelerin de ciddi oranda arttığını söylemek mümkün. Bu tehlike sadece KICKICO için değil bütün sanal paralar için geçerli. Şu anda tüm yatırımcıların diken üstünde olduğu aşikar ve umuyoruz bir daha bu tarz soygun olayları yaşanmaz.

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

19 Temmuz 2018, 22:22

Rüyalarınızı hatırlamak ister misiniz?

En İyi 18 Lucid Dream Filmi Hollywood ve Dünya Sineması Lucid Dream, berrak rüya hakkında birçok filme imza atmıştır. Hayallerin ve rüyaların konu olduğu bu filmler her zaman ilgi çekmiştir. O yüzden sizde Lucid Dream konusuna meraklıysanız mutlaka seyretmeniz gereken 18 filmi sizler için derledik… 1.İnception: Başlangıç Lucid Dream filmleri...

Devamını Görüntüle